• 2 piersi z kurczaka pocięte na większe kawałki
  • tempura do smażenia [mąka zwykła, ziemniaczana, zimna woda, jajka, sól]
  • 1 papryczka chili
  • 6 ząbków czosnku
  • 1 łyżeczka sproszkowanej trawy cytrynowej
  • 2 łyżeczki świeżego utartego imbiru
  • 4 łyżki sosu rybnego
  • 2 łyżki sosu sojowego
  • 2 łyżki sosu ostrygowego
  • 1 łyżka soku z cytryny lub limonki
  • 1 łyżeczka cukru
  • 1 łyżka oleju sezamowego
  • sól do smaku

Wszystkie wymienione składniki poza kurczakiem należy zmielić na gładko w malakserze lub blenderze. Sprawdzić smak i ewentualnie doprawić. Do tak przygotowanej marynaty dodać pokrojonego kurczaka, dokładnie wymieszać i odstawić do marynowania na 12h do lodówki. Po tym czasie mięso wyciągać z marynaty, moczyć w tempurze i smażyć na głębokim tłuszczu na złoto we frytkownicy lub rondelku. Podawać z ulubionymi sosami.