Składniki :
- 2 piersi z kurczaka pocięte na większe kawałki
- tempura do smażenia [mąka zwykła, ziemniaczana, zimna woda, jajka, sól]
Marynata :
- 1 papryczka chili
- 6 ząbków czosnku
- 1 łyżeczka sproszkowanej trawy cytrynowej
- 2 łyżeczki świeżego utartego imbiru
- 4 łyżki sosu rybnego
- 2 łyżki sosu sojowego
- 2 łyżki sosu ostrygowego
- 1 łyżka soku z cytryny lub limonki
- 1 łyżeczka cukru
- 1 łyżka oleju sezamowego
- sól do smaku
Wykonanie :
Wszystkie wymienione składniki poza kurczakiem należy zmielić na gładko w malakserze lub blenderze. Sprawdzić smak i ewentualnie doprawić. Do tak przygotowanej marynaty dodać pokrojonego kurczaka, dokładnie wymieszać i odstawić do marynowania na 12h do lodówki. Po tym czasie mięso wyciągać z marynaty, moczyć w tempurze i smażyć na głębokim tłuszczu na złoto we frytkownicy lub rondelku. Podawać z ulubionymi sosami.