Składniki :
- 6 udek z kurczaka
- szczypiorek do podania
- prażony sezam do podania
Marynata/sos :
- 4 łyżki oleju sezamowego
- główka przeciśniętgo czosnku
- sól, chili w płatkach
- 4 łyżki sosu sojowego
- 1 łyżka papryki gochugaru
- szklanka sosu słodko-kwaśnego chili
- sok z 1 limonki
- mąka ziemniaczana do zagęszczenia
- 1 posiekana w piórka cebula
- 2 łyżki keczupu
- łyżeczka tartego imbiru
- 1 łyżka pasty gochujang
- 1 łyżka pasty miso
Wykonanie :
W pierwszej kolejności należy natrzeć mięso wszystkimi suchymi przyprawami, następnie pastami. Pozostałe składniki wymieszać ze sobą i natrzeć mieszanką mięso. Wstawić do marynowania na 12h. Po tym czasie mięso wyjąć z marynaty, obsmażyć na mocno rumiano z obu stron a następnie zalać ponownie marynatą i całość dusić aż mięso będzie gotowe. Na koniec zagęścić mąką. Można zamiast smażenia i duszenia na patelni całość przełożyć do naczynia żaroodpornego i wstawić do piekarnika by się upiekło. Gdy będzie gotowe podawać posypane obficie szczypiorkiem i sezamem i podawać z ryżem.