• 1 pierś z kurczaka pokrojona w grubą kostkę
  • 4 pory pokrojone w grube [około 3cm] kawałki lekko zblanszowane
  • 3 czerwone cebule pokrojone na ósemki i rozdzielone na cienkie płatki
  • 4 łyżki oleju sezamowego
  • 2 łyżki sosu sojowego
  • 1 łyżka sosu rybnego
  • 2 łyżki sosu ostrygowego
  • 3 łyżki sosu poke
  • 1 płaska łyżeczka mąki ziemniaczanej
  • płaska łyżeczka mielonego chili
  • sól
  • 4 łyżki soku z limonki lub cytryny
  • 2 przeciśnięte ząbki czosnku

Składniki marynaty połączyć w rondelku i zagotować cały czas mieszając. W razie gdyby marynata była zbyt gęsta można ją lekko rozprowadzić wodą lub rosołem ale delikatnie by marynata pozostała gęsta i kleista. Następnie odstawić marynatę do przestygnięcia. Pokrojone składniki wymieszać dokładnie z marynatą i odstawić do marynowania do lodówki na całą noc. Wyciągnąć marynatę, zamieszać całość dokładnie i odstawić do dalszego marynowania na jeszcze kilka minut. Nadziewać naprzemiennie składniki na patyczki do szaszłyków i od razu całość grillować na rumiano z obu stron uważając by nie przesuszyć kurczaka. Podawać z warzywnymi sałatkami i ziemiaczkami.